W kolegiacie wieluńskiej modlono się w intencji ludzi chorych

11 lutego 1858 roku po raz pierwszy Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża, nazywana przez nią „Piękną Panią”. Dziś, 11 lutego 2020 roku, to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, obchodzony już po raz XXVIII.

W jego obchody włączył się także Wieluń.  Już 9 lutego Mszę Świętą w intencji chorych, połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,  odprawił w kościele św. Mikołaja w Wieluniu ks. Andrzej Walaszczyk. Szczególną Eucharystię, z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, w dniu 11 lutego odprawił w kolegiacie wieluńskiej ks. prałat Jacek Zieliński.

Przypominając słowa Jezusa „nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają (…) oraz przeczytane słowa Ewangelii wg św. Mateusza 8 (2-4) o uzdrowieniu trędowatego „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić (…) zwrócił uwagę na pokorę proszącego i na jego całkowite zdanie się na wolę Bożą.  Trędowaty usłyszał słowa Jezusa „Chcę, bądź oczyszczony. I natychmiast został oczyszczony z trądu”.  I my, patrząc na uzdrowionego z trądu mówmy: – Panie, jeśli chcesz, uzdrów mnie i niech dzieje się Twoja wola nie moja… Tylko silna wiara pozwala przetrwać najtrudniejsze bóle i niecierpliwości oraz budzić nadzieję.

Po zawierzeniu chorych Matce Bożej i Jezusowi  ks. prałat udzielił chorym indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Namaszczeni świętymi olejami i pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem  wieluńscy chorzy wrócili do swych domów.