W intencji beatyfikacji Matki Teresy Kierocińskiej

12 lipca 2019 r. minęła 73. rocznica śmierci Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej. W tym dniu parafianie od św. Barbary przybyli na comiesięczną Eucharystię i nabożeństwo w intencji jej beatyfikacji. Eucharystię w intencji beatyfikacji odprawił ks. proboszcz Jarosław Boral. Ksiądz Jarosław modlił się także w intencji członków Stowarzyszenia „Razem możemy więcej” im. Matki Teresy Kierocińskiej oraz o błogosławieństwo Boże dla ich rodzin.  Księża Dariusz Żydoń i Andrzej Kornacki modlili się w intencjach zamówionych przez parafian.

Po Mszy świętej wierni modlili się na nabożeństwie, które w parafii św. Barbary nazywają Godziną Świętą. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, pod przewodnictwem księdza Andrzeja Kornackiego, odmówiono Bolesną część Różańca, połączoną z litanią do Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy, modlitwą w intencji jej beatyfikacji i z prośbami, które za jej pośrednictwem wierni chcieli przedstawić Bogu.

W związku z rocznicą śmierci Matki Teresy,   mieszkańcy Osiedla nr 4 w Wieluniu , członkowie Stowarzyszenia „Razem możemy więcej” i ks. proboszcz przygotowują uroczyste odsłonięcie ławeczki Matki Teresy Kierocińskiej.  Inicjatorem projektu  i realizatorem jest Fundacja „Słowem Pisane”. Częścią projektu jest także audycja poświęcona Matce Teresie Kierocińskiej nagrana przez  redaktora Radia Ziemi Wieluńskiej, jednocześnie  członka założyciela Fundacji „Słowem Pisane”.

Idealnie z rocznicą śmierci Matki Teresy zgrała się emisja filmu „Ona nigdy nie była sama” w Telewizji Trwam. Film po raz pierwszy wyemitowano 14 czerwca (dzień urodzin Matki Teresy) i powtórzono 12 lipca (rocznica śmierci).