VIII Wieluński Jarmark Franciszkański

Jarmarki – wielkie targi, dosłownie doroczne targi,  znane były już w średniowieczu. Odbywały się  2- 3 razy w roku, zawsze w stałym miejscu i związane były przeważnie z jakimś świętem kościelnym. Do dziś odbywają się: Jarmark Dominikański (Gdańsk), wileńskie „Kaziuki”…

Jarmark Franciszkański w Wieluniu w tym roku będzie miał swoją VIII edycję. Jego organizatorami są oo. Franciszkanie, Gmina Wieluń, Wieluński Dom Kultury, Centrum Elektryczne „Ania”. Miejscem jarmarku, który odbędzie się 10 września (początek godzina 14.00), będą tradycyjnie Ogrody Klasztoru oo. Franciszkanów, ul. Reformacka. W czasie jarmarku będzie można zwiedzić zabytkowy klasztor, przewidziane dwa wejścia – o godzinie 16.00 i 17.00 .

Przewidziane są: występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, Zespołu Szkół w Skomlinie, Przedszkola nr 1 w Wieluniu, warsztaty dla maluchów prowadzone przez Przedszkole „Zielony Listek”, występy młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Cały czas czynne będą stoiska (stragany) z rękodziełem, swojskim jadłem, napitkamia, lekami z „Bożej Apteki” i specjałami kuchni franciszkańskiej (krówki, konfitury, miody, pierogi …). Wielbiciele królików i gołębi będą mogli podziwiać swoich ulubieńców na  wystawie.

 Nie zabraknie zabaw i konkursów !

O godzinie 18.30 oo. Franciszkanie zapraszają na  Mszę św. dziękczynną za tegoroczne zbiory, a o 19.30 na spektakl muzyczny „Chrzest 966 Źródło”)

 

Program na kolejną edycję Jarmarku Franciszkańskiego

Program na kolejną edycję Jarmarku Franciszkańskiego