Tydzień Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

Ten tydzień szczególnie poświęcamy na realizację projektu przygotowanego wspólnie z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury, Sportu w Wieluniu, który nosi nazwę „By pachniało wiosną i poezją”.

Już po raz drugi udało się pozyskać dofinansowanie z Fundacji PZU i Powiatu Wieluńskiego i dzięki temu kontynuujemy wakacyjne przedsięwzięcie z 2017 roku „Letnie zawierszowanie”!!!

Trwają właśnie nagrania płyty z poezją śpiewaną, której wydawcą będzie PBP. Płyta będzie nosiła nazwę „Zawierszowani – śpiewamy wiersze wielkich poetów”. Utrwalamy na niej dorobek twórczy i artystyczny młodzieży z PMDKiS i instruktorów, wypracowany na warsztatach literacko-muzycznych. Chcemy nowatorsko promować poezję, wielkich poetów a także lokalne talenty literackie i muzyczne!

6 czerwca – organizujemy wspólnie z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury koncert podsumowujący projekt i promujący płytę.

11 maja odbędzie się w bibliotece otwarta debata „Poetyckie debiuty” z udziałem zaproszonych poetów i uczestników spotkania.

14 maja już po raz 5 wychodzimy z książkami w przestrzeń publiczną, w tym roku będzie to dziedziniec szkół katolickich. Do tej akcji przyłączyły się wieluńskie szkoły katolickie, zapraszamy oczywiście wszystkich mieszkańców do „wyjścia z książką z domu” i pokazaniu, że czytać można wszędzie:) Będzie zorganizowane również stoisko „Przygarnij książkę” przygotowane przez Bibliotekę Pedagogiczną – można będzie zostawić na nim przeczytaną już i niepotrzebną książkę a wziąć za darmo inną.

Zapraszam serdecznie. Więcej o płycie, znakomitych, znanych muzykach, którzy nad nią pracują, o autorach tekstów, muzyki, wykonawcach może opowiedzieć p. Zofia Szpikowska – wicedyrektor PMDKiS w Wieluniu.