„Turystyczne Niedziele w  Województwie Łódzkim” – Wakacje 2021

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na wycieczki po najbardziej urokliwych miejscach regionu.   Wyjazdy będą organizowane w ramach projektu „Turystyczne Niedziele w Województwie Łódzkim”  dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w  Łodzi. W wybrane miejsca, wraz z profesjonalnymi  przewodnikami, można dojechać  koleją albo autokarem.

Nowa formuła, nowe propozycje, ciekawe warsztaty i profesjonalni przewodnicy to wspaniały pomysł na spędzenie wakacyjnych i wrześniowych weekendów., mówi Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber

„Turystyczne Niedziele w Województwie Łódzkim”  to cykl promocyjnych przejazdów pociągami i niskoemisyjnymi autobusami do miejsc ciekawych przyrodniczo. Wycieczki adresowane są do mieszkańców regionu, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze miejsca Łódzkiego. W ramach każdego wyjazdu zapewniany jest bezpłatny przejazd, zwiedzanie z przewodnikami atrakcji turystycznych, biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz warsztaty i pogadanki przyrodnicze.

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej turystyczneniedziele.lodzkie.pl. Pierwsza wycieczka już w najbliższą niedzielę, 11 lipca, do Spalskiego Parku Krajobrazowego. Zapisy będą możliwe od środy od godz. 10 do piątku do godz. 12 za pośrednictwem podanej strony. Regulaminy są dostępne na stronie – tutaj.

HARMONOGRAM WYJAZDÓW:

  • 07 – Spalski Park Krajobrazowy (szczegóły – tutaj),
  • 07 – Góra Kamieńska / Giganty Mocy (szczegóły będą – tutaj),
  • 08 – Bolimowski Park Krajobrazowy (szczegóły będą – tutaj),
  • 08 – ZOO Safari w Borysewie (szczegóły będą – tutaj),
  • 09 – Pasieka w Lipce (szczegóły będą – tutaj),
  • 09 – Zagroda Edukacyjna Konarzew (szczegóły będą – tutaj).

Na podstawie lodzkie.pl opr. Ewa Misiak – Kocham Wieluń