Szkoły katolickie SPSK i nauka języków obcych

Wieluńskie szkoły katolickie, czyli Szkoła Podstawowa SPSK, Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum Analityczne organizują dla swoich uczniów różnorodne formy doskonalenia języków obcych. Starsi uczniowie biorą udział w wymianach międzynarodowych, programie Erasmus+, a dla każdego, niezależnie od wieku, proponują warsztaty językowe. Do dziś młodzież wspomina m.in.: zajęcia w czasie wyjazdów na Euroweek, kurs szkockich tańców z Richiem, czy rapowanie czasowników nieregularnych z Fluency Mc.

Bieżący miesiąc niezwykle obfituje w tego typu wydarzenia. Październik rozpoczął się wizytą wielonarodowej grupy nauczycieli uczestniczących w programie Erasmus+. Natomiast druga część października to seria warsztatów z języka angielskiego.

Patrick Kimani z Kenii opowiadał o swoim kraju, tradycyjnych potrawach i życiu u boku dzikiej przyrody. Uczył śpiewać piosenkę „Hakuna matata” oraz pozwolił przymierzać kenijskie stroje i ozdoby. Patrick jest obecnie nauczycielem języka angielskiego we Wrocławiu. Wykorzystał swe zawodowe doświadczenie, spędzając czas na grach i zabawach z najmłodszymi.

  

   

     

Kolejne warsztaty poprowadził Brytyjczyk, Nick Clowes z organizacji Nauka Bez Granic. Głównym tematem były niecodzienne zwyczaje, sporty i formy spędzania czasu popularne w Wielkiej Brytanii. Jego profesjonalizm, poczucie humoru i duża dawka nowych, ciekawych informacji sprawiły, że spotkanie minęło niepostrzeżenie i niezwykle przyjemnie.

        

Jak ważna jest znajomość języka angielskiego nikogo nie trzeba przekonywać. Tego typu akcje jeszcze bardziej uświadamiają to młodzieży i motywują do nauki.

Na życzenie uczniów, już niedługo odbędą się następne warsztaty.

Materiały z Archiwum KLO