Święto ziemniaka w PMDKiS w Wieluniu

24 września Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu zaprosił  dzieci na swoje tereny zielone. W tym dniu zaproponowano dzieciom atrakcje związane z ziemniakiem. Odbył się tradycyjny piknik – „Święto pieczonego ziemniaka”. Organizatorzy się nie zawiedli. Na piknik przybyło bardzo dużo dzieci.

Miejscem gdzie czekało wiele atrakcji była „Scena pod Morwą”. Na scenie zaprezentowali się grający na keyboardach i na gitarach oraz wokaliści a przed sceną zespoły taneczne. Niemniej atrakcyjnym było boisko sportowe, na którym czekali instruktorzy, z propozycją zabawy na sportowo.  Najatrakcyjniejszą zabawą była wędrówka przez dżunglę.

Atrakcją był policyjny radiowóz i policjanci, którzy wygłosili pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci i ich opiekunowie wspólnie z funkcjonariuszami sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po  zmroku, kiedy niezbędne są elementy odblaskowe. Na koniec spotkania każde dziecko odebrało przygotowane przez policję odblaskowe gadżety.

Najmłodsi nauczyli się postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, jakich informacji nie należy udzielać oraz jak wzywać pomocy w sytuacji zagrożenia. Dużą atrakcją dla najmłodszych okazała się możliwość zobaczenia radiowozu od środka. Każde dziecko mogło do radiowozu wejść, usiąść na miejscu kierowcy i choć przez chwilę poczuć się policjantem.

Dla uczestników pikniku przygotowano ziemniaki z kuchni polowej oraz ser i masło. Tradycji stało się zadość.