Światowy dzień Ziemi w Wieluńskim Domu Kultury – warsztaty z Ewą Ciepielewską

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, ustanowionego w 1970 roku, 22 kwietnia w Wieluńskim Domu Kultury odbyły się niezwykłe warsztaty. W warsztatach  uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu spotkali się z pochodzącą z Wałbrzycha malarką, performenką, aktywistką, altruistką i miłośniczką przyrody, uczestniczką rzecznej wyprawy drewnianą barką z Polski do francuskiego Orleanu Ewą Ciepielewską.

Ewa Ciepielewska, artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, współzałożycielka grupy artystycznej „Luksus” i założycielka Stowarzyszenia „Volans”, swoje działania łączy z działaniami proekologicznymi oprócz malarstwa tworząc również happeningi, murale oraz akcje plenerowe.

Artystka brała udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą. Jej prace pojawiły się także na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w muzeach, m. in. w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Oslo, w Southhampton i w Recklinghausen.  Do Wielunia przyjechała  aby rozmawiać z dziećmi o środowisku naturalnym.

Podczas spotkania mówiono głównie o rzekach, których artystka jest miłośniczką oraz aktywną członkinią Koalicji „Ratujmy Rzeki”, znaczną część roku spędzającą na Wiśle pływając drewnianą, tradycyjną łodzią „Solny” .

Spotkanie uczniów SP nr 4 w Wieluniu, po zajęciach plastycznych, zakończyło się wspólnym posadzeniem drzewa, lipy szerokolistnej, przy budynku Wieluńskiego Domu Kultury. Piątkowe zajęcia zachęcały dzieci do dbania o środowisko naturalne gdyż to działania człowieka doprowadziły do regularnego zatruwania Ziemi i tylko nasze wspólne działania mogą wpłynąć na poprawę sytuacji.

     

     

     

     

     

Ewa Misiak – Kocham Wieluń