Sukces Chóru PSM I Stopnia w Wieluniu

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Wielunia zajął III miejsce w VIII Regionalnym Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych I stopnia regionu łódzkiego. Przesłuchania odbywały się w dniach 29 – 30 marca w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jury w składzie: prof. Anna Domańska – przewodnicząca (AM w Łodzi), dr Alicja Szeluga (dyrygent chóru dziewczęcego Skowronki z Poznania), dr hab. Dawid Ber (AM Łódź), oceniało 24 chóry szkół muzycznych I stopnia z regionu łódzkiego. I miejsce zajął Chór OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, II miejsce – Chór PSM I i II st.  im.  IJ. Paderewskiego   w  Piotrkowie Trybunalskim.

W konkursowym repertuarze wieluńskiego chóru znalazły się następujące utwory: Moja piosnka, muz. Józef Świder, Śpij aniołku, muz. Beata Sibrecht, – Chili con carne – muz. Anders Edenroth. W chórze szkoły muzycznej z Wielunia śpiewało 45 uczniów.

Za Państwa pośrednictwem chciałem serdecznie podziękować wszystkim chórzystom za wielkie zaangażowanie, piękny śpiew i wzorową postawę. Dziękuję również rodzicom za pomoc i współpracę.

Poniżej znajduje się link do nagrań z przesłuchań konkursowych Chóru PSM I st.  w Wieluniu.

https://photos.google.com/share/AF1QipNtxI5Kp9NyfYAioKCyj__B3yiE3BxVLf0hk9ogMCXuTHDKc0I5sXQdPkrT7nt_hQ?key=NlBXR3pGOTloVmk4bTZDZ1pXVmRZMnF5UE9I

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Jakub Jurdziński