„Srebrny Dyplom” dla Chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu otrzymał „Srebrny Dyplom” w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy w kategorii: chóry dziecięce do lat 16.

Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy to prestiżowy festiwal chóralny, w którym biorą udział chóry i zespoły wokalne z różnych ośrodków z całej Polski, począwszy od chórów szkolnych, skończywszy na akademickich.

W tym roku w konkursie wzięło udział 36 chórów i zespołów wokalnych. Przesłuchania odbywały się w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy w dniach 31 marca i 1 kwietnia. Konkurs oceniało Jury złożone z muzyków reprezentujących różne uczelnie z całej Polski, a byli to: prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska (AM w Bydgoszczy) – przewodnicząca, prof. dr hab. Bernard Mendlik (UKW w Bydgoszczy), prof. dr hab. Marcin Tomczak (AM Gdańsku), prof. dr hab. Jerzy Rachubiński (AM w Łodzi), prof. dr hab. Michał Zieliński (AM w Bydgoszczy).

Członkowie chóru PMDKiS z Wielunia zaśpiewali program składający się z pięciu utworów: chorał gregoriański – Ave Regina caelorum, Ładysław z Gielniowa (1440-1505) –  Jezusa Judasz przedał, Jacek Sykulski (ur. 1964) –   O Matko miłościwa, Giambattista Martini (1706 – 1784) – In monte Oliveti, anonim – Bogu dusza ufa moja.

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z opiekunem Jakubem Jurdzińskim

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z opiekunem Jakubem Jurdzińskim

Chórzyści, oprócz udziału w festiwalu, zwiedzili malownicze Stare Miasto w Bydgoszczy oraz wysłuchali fantastycznego koncertu w Filharmonii Pomorskiej w wykonaniu trio akordeonowego – Moution Trio z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej.

Po przesłuchaniach czas na zwiedzanie Bydgoszczy

Po przesłuchaniach czas na zwiedzanie Bydgoszczy

Opiekun chóru, Jakub Jurdziński, zaprasza na koncert pasyjny w wykonaniu Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, który odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 16.00 w kościele Bożego Ciała w Wieluniu (ul. Augustiańska 8).