„SPRZĄTANIE ŚWIATA”  i  „sadziMy” w Szkole Podstawowej w Bieniądzicach

Tradycyjnie jak co roku Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku do porządkowania szkolnego terenu aktywnie włączyła się Pani Burmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk.  Gościliśmy także przedstawicielkę wieluńskiej firmy PATROL Group, która w trosce o środowisko, dokłada wszelkich starań, by podejmowane działania miały pozytywny wpływ na jego ochronę. Przybył do nas także  pan Karol Tomczyk – reprezentujący Przedsiębiorstwo Komunalne z Wielunia, który przywiózł uczniom rękawice i worki niezbędne do porządkowania szkolnego placu. Przeprowadził także krótką, ale ciekawą pogadankę na temat segregacji odpadów. Na zakończenie przedstawicielka firmy PATROL Group poczęstowała wszystkich zaangażowanych w akcję uczniów słodyczami.

Dzisiejsza wizyta w naszej szkole pani Burmistrz Joanny Skotnickiej-Fiuk była okazją do pokazania kreatywności naszych uczniów, którzy dzięki zastosowaniu aplikacji Quiver mogą rozszerzać rzeczywistość” – płaski obraz – w tym przypadku były to prace uczniów nawiązujące do dbałości o środowisko – przedstawia jako obraz 3D. Nowe technologie, które wdrażane są na zajęciach informatycznych przez panią Annę Kinas zachęcają uczniów do pracy, motywują do poszukiwania różnych rozwiązań i wprowadzają element zaskoczenia…

Udział w akcji „Sprzątanie świata” połączyliśmy z udziałem w II edycji  akcji „sadziMy” pod patronatem pary prezydenckiej. Uczniowie klas I-III pod czujnym okiem nauczycieli posadzili drzewka, które pozyskaliśmy z Nadleśnictwa Wieluń.

                        

                         

                   

Szkoła Podstawowa  w Bieniądzicach