Spotkanie z Wojciechem Widłakiem w ramach projektu „Czytanie zbliża”

04.04.2019 r.  odbyło się drugie spotkanie autorskie dla dzieci w ramach projektu „Czytanie zbliża” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.  Gościem MiGBP w Wieluniu był  Wojciech Widłak, polski pisarz, autor ponad trzydziestu książek dla dzieci, m.in. :
„ Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików”, „Dasz radę” i „Sekret ponurego zamku”, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku.  Podczas spotkania Autor rozmawiał z dziećmi o książkach, odczytywał fragmenty swoich książek i opowiadał o procesie ich powstawania. Spotkanie miało charakter interaktywny. Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami , wymyślały zakończenia przygód bohaterów pana Wojciecha, samodzielnie je też odczytywały. Na zakończenie spotkania, uczniowie wcielili się w rolę bohaterów „Pana Kuleczki”: kaczki Katastrofy, psa Pypcia, muchy Bzyk-Bzyk. Do dyspozycji miały pacynki.    Panem Kuleczką był sam pisarz, który czytał fragment książki o tytułowym bohaterze.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 1 -3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać autograf z dedykacją od autora.

 

 

 

 

Źródło: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu