Spotkanie wigilijne Stowarzyszenia „Po prostu żyj” odbyło się w Mokrsku

Spotkanie wigilijne Stowarzyszenia „Po prostu żyj”

W dniu 15 grudnia członkinie Stowarzyszenia „Po prostu żyj” i zaproszeni goście spotkali się na uroczystym wieczorze wigilijnym. Miejscem spotkania był dworek w Mokrsku. Pomogły je zorganizować członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Mokrska. To one zadbały o wystrój izby gościnnej i stołów oraz o tradycyjne potrawy wigilijne.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem podziękowań dla członkiń stowarzyszenia, które wykazały się dużą aktywnością w pracy w trudnym czasie obostrzeń i pandemii oraz dla osób, które wspierały członkinie Stowarzyszenia, w tym dla pani psycholog i właścicielki Gabinetu Kosmetologii Skin Expert. Podziękowania otrzymały też panie z KGW z Kamionki i Mokrska. Spotkanie stało się również okazją do podsumowania tego, co w 2021 roku członkom Stowarzyszenia udało się zrealizować. Wymieniono m.in.: wycieczkę szlakiem drewnianych kościółków ziemi wieluńskiej, Eucharystię z ks. kapelanem Juliuszem Lasoniem, udział w festynie rodzinnym w Wierzchlesie…

Przyszedł czas na przeczytanie tekstu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem i symboliczne przełamanie się opłatkiem. Uczyniła to w imieniu Zarządu prezes Stowarzyszenia „Po prostu żyj” Grażyna Urbaniak – Kopczyńska.

Na spotkaniu pojawił się pan Rajmund Kieler, opiekun działającej od 2017 roku Izby Pamięci Gminy Mokrsko, który opowiedział uczestnikom spotkania o miejscu, w którym dzięki życzliwości władz Gminy Mokrsko  odbywało się spotkanie przedświąteczne.

Po uroczystej kolacji pan Rajmund zaprosił wszystkich do obejrzenia eksponatów zgromadzonych w Izbie Pamięci Gminy Mokrsko i do wspólnej fotografii.

Dalsza część spotkania upłynęła na wspólnym śpiewaniu kolęd.