Spotkanie przyszłych fryzjerów z edukatorem L’Oreal Professionnel Paris Ireną Miksą

Na zaproszenie Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu  przyszli fryzjerzy mieli ogromną przyjemność spotkać się z Panią Ireną Miksa, wiodącym edukatorem L’Oréal Professionnel Paris. Celem przyjazdu edukatora z Warszawy było zainspirowanie uczniów zawodem fryzjer, zaprezentowanie nowych trendów i nowinek technicznych, szczególnie w zakresie koloryzacji włosów.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem  historii firmy oraz je planów na przyszłość. Należy wspomnieć, że firma ma długoletnią tradycję, tradycję, która pisze się od 1907 roku, czyli od momentu, kiedy  Eugène Schueller zasłynął jako wynalazca formuły do farbowania włosów na kolor blond. Jeszcze w pierwszej połowie XX w., firma  stała się wiodącą w branży beaty. Dziś L’Oréal Professionnel Paris jako jeden z priorytetów  stawia sobie działania proekologiczne i prospołeczne.

W dalszej części spotkania zaprezentowania sposoby ochrony i pielęgnacji włosów oraz skóry podczas różnych zabiegów fryzjerskich. Omówiono również program Run Le Hair Show i  Style My Hair Pro.
Temat przewodni dotyczył koloryzacji włosów metodą French Balayage Pearl. Metoda ta to obecnie wiodący trend wśród najważniejszych salonów fryzjerskich w całym kraju. To właśnie tą metodę wykorzystują wielkie sławy show businessu.

     

Podczas spotkania zaprezentowano również nowinki techniczne takie jak aplikacje do weryfikacja doboru koloru włosów do karnacji cery. Uczniowie zapoznali się również z platformą edukacyjną Access L’Oréal, gdzie będą na bieżąco z trendami modowymi oraz będą mogli podnosić swoje kompetencje zawodowe poprzez liczne kursy prowadzone przez liderów branży.

     

     

Już dziś Pani Irena Miksa zaprosiła za pośrednictwem OHP młodzież do przyjazdu do Warszawy w celu skorzystania z oferty z Akademii L’Oréal. Uczniowie oraz Zespół Szkół nr 3 w Wieluń otrzymali cenne prezenty z palety produktów L’Oréal Professionnel Paris. W ramach dalszej współpracy planowane są kolejne inicjatywy edukacyjne.

Źródło: Piotr Pawlak/ Młodzieżowe Centrum Kariery