Spotkanie poświęcone psom i kotom w Filii Bibliotecznej w Dąbrowie

18.01.2023r. w Filii Bibliotecznej w Dąbrowie odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat psów i kotów. Okazało się, że nasi pupile mają wiele interesujących cech i zachowań. Niektóre z ich zachowań są podobne do ludzkich.

Gościem biblioteki była Roma Czyż z Fundacji Mondo Cane, zajmującej się pomocą zwierzętom będącym w potrzebie. Pani Roma wyjaśniła dzieciom w jaki sposób należy traktować zwierzęta i jak powinniśmy zachować się w momentach zagrożenia z ich strony.

W interesujący sposób opowiadała uczestnikom spotkania o zachowaniach psów i kotów i o tym z czego one mogą wynikać. Dzieci miały okazję pogłaskać Tośkę, suczkę Pani Romy. Na koniec podarowały naszemu Gościowi ręczniki i kocyki, które będą przydatne zwierzakom ze schroniska. Podczas spotkania młodzi czytelnicy wykonali także maskotki zwierząt. Serdeczne podziękowania składamy Pani Romie Czyż z Fundacji Mondo Cane za odwiedzenie naszej filii, a dzieciakom i ich rodzicom za przekazane dary dla potrzebujących zwierząt.