Spotkanie z pisarzem Wojciechem Cesarzem

(…)”Czytanie to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów (…)”. Tak napisał polski poeta, Jarosław Iwaszkiewicz.

Kierując się tą myślą MiGBP w Wieluniu wzmacnia i promuje czytanie poprzez organizowanie różnorodnych form kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tak było i 8 maja br., kiedy w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z pisarzem Wojciechem Cesarzem. Spotkaniu towarzyszyło motto: „(Do) wolność czytania”.

W bibliotece gościł już Tomasz Justyniarski, pisarz i obrońca zwierząt, autor książki „Psie troski”, teraz przyszła kolej na współautora książek o „Grzecznym psie”. Na spotkaniu z panem Wojciechem dzieci zapoznały się z tajnikami psiej psychologii. W trakcie edukacyjnego dialogu rozmawiano o emocjach i uczuciach zwierząt. Dialog wzbogacono prezentacją multimedialną, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych gości. Spotkanie, na które przybyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 5 w Wieluniu,  zakończyły słowa przytoczone przez pisarza:  ”zwierzę nie jest rzeczą”.