Spotkanie opłatkowe druhów OSP i członków Klubu Seniora w Dąbrowie

18 grudnia, w przedświąteczny weekend, w remizie OSP w Dąbrowie odbyło się spotkanie opłatkowe druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie wraz z członkami Klubu Seniora działającego przy jednostce.

Na przygotowane  z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia spotkanie strażacy zaprosili wszystkich przyjaciół jednostki. Na zaproszenie honorowego prezesa OSP w Dąbrowie Bronisława Mituły przybyli: druhny,  druhowie, seniorzy, samorządowcy, przedstawiciele wieluńskich instytucji, darczyńcy i sponsorzy.

Z zaproszenia skorzystali i swoją obecnością uroczystość zaszczycili: burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka-Fiuk, kierownik Biura Burmistrza Radosław Urbaniak, dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury Elżbieta Kalińska, prezes wieluńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Tomasz Kulicki oraz kierownik Filii Bibliotecznej w Dąbrowie Barbara Wszoła.

Zbliżająca się Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas refleksji, łamania się opłatkiem i składania życzeń. Uroczyste spotkanie rozpoczął przywitaniem strażaków i zaproszonych gości honorowy prezes OSP w Dąbrowie Bronisława Mituła.

Kolejna część spotkania to modlitwa poprowadzona przez proboszcza parafii w Dąbrowie ks. Rafała Zawiszę oraz odśpiewana kolęda „Wśród nocnej ciszy”, życzenia połączone z łamaniem się opłatkiem, kolacją wigilijną i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Na prośbę obecnych kilka pięknych kolęd zagrał i zaśpiewał burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Sobotnie spotkanie upłynęło w serdecznej i rodzinnej atmosferze.

   

   

   

   

   

   

   

Ewa Misiak – kocham Wieluń