Spotkanie on-line z Maxem Czornyjem w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

W Powiatowej Bibliotece Publicznej  26 listopada  br. odbyło się spotkanie  on -line z Maxem Czornyjem. Spotkanie, które poprowadziła Mariola Wardęga można było śledzić na platformie Google Meet. Wydarzenie sfinansowano w ramach projektu „Jak sprzedać literaturę – sposób na czytelnika” ze środków Fundacji PZU oraz Powiatu Wieluńskiego.

   

Max Czornyj  to adwokat i autor bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych oraz powieści obyczajowych. Pochodzi z Lublina i tu mieszka. Jego rodzina ma korzenie rusińskie i niemieckie, a on sam mocno związany jest również z Włochami.  We Włoszech pracował w kancelarii adwokackiej.

Jest pasjonatem broni czarnoprochowej (rewolwery Colta i Remingtona). Kolekcjonuje antyki, głównie  sztychy, zegary, zegarki i zabytkowe meble.

Max Czornyj  jest mistrzem w budowaniu napięcia i morderczego klimatu, co czyni go bardzo poczytnym powieściopisarzem.

Zadebiutował powieścią „Grzech”  (2017), która zapoczątkowała bestsellerowy cykl thrillerów o komisarzu Eryku Deryle. Dziś na rynku wydawniczym jest już 8 tytułów. Ostatni tom nosi tytuł „Krew”.

W 2021 roku do rąk czytelników trafiły powieści: „Sezon drugi”, „Terror”, „Mord”, który jest kontynuacją cyklu thrillerów o komisarz Lizie Langer i proliferze Oreście Rembercie oraz powieści obyczajowe i historyczne „Miłość i wojna” i „Sanatorium zagłada„.