Spotkanie i zabawy z Panem Poetą w MiGBP w Wieluniu

14.03.2023 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu zainaugurowała projekt literacki „Żarty się nie kończą! Zabawa literaturą”. Jako pierwsze, odbyło się pełne humoru i dobrej zabawy, spotkanie autorskie dla najmłodszych z Panem Poetą.

Pod tym pseudonimem kryje się autor zabawnych, rymowanych historii dla dzieci, które uczą morałem, a bawią treścią. Pisarz odczytywał fragmenty swoich książek : „Kura, co tyła na diecie” oraz „Kaczka co przebrała miarkę”, a następnie przy użyciu ogromnych pacynek, opowiadał zabawnym głosem, historie bohaterów bajek. Dzieci mogły dotknąć i pobawić się pluszową „Kurą, co tyła na diecie”, a nawet nakarmić ją zdrowymi owocami i warzywami. Z „Kaczką, co przebrała miarkę” dzieci odkryły barwną, kaczą garderobę, a w niej blisko 50 kolorowych okularów, 46 różnorodnych czapek i 47 dodających uroku wzorzystych peleryn, z których stworzyły zabawne stylizacje. Następnie Pan Poeta wciągnął dzieci w wir zabaw i morza kolorowych balonów ze skrzydłami. Było to niezwykłe i pełne radości, spotkanie literackie dla najmłodszych.

Dziękujemy za udział w spotkaniu podopiecznym Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu oraz Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu.

     

     

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

#FundacjaPZU