Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem kończy projekt “Wieluń – odrobiona lekcja”

Projekt „Wieluń – odrobiona lekcja” autorstwa Anity Kuś, sfinansowany z darowizny otrzymanej od Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej, był realizowany przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu w okresie 12.08.2019 – 12.09.2019 i wpisał się w obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu. 

Złożyły  się na niego 3 wydarzenia: warsztaty historyczne dla dzieci, przekazanie książek „Dawno temu w Wieluniu” najmłodszym uczestnikom obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w trakcie koncertu „Serce Dziecka” i spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem autorem książki „Dawno temu w Wieluniu”. Spotkanie odbyło się 12 września w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. Na spotkanie z Wiesławem Drabikiem przybyły dzieci ze Szkoły Specjalnej, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej w Bieniądzicach.

Spotkanie stało się okazją do rozmowy o wydarzeniach 1 września 1939 r. w Wieluniu, wydarzeniach, które stanowiły treść książki.  Książka „Dawno temu w Wieluniu” pięknie napisana przez Wiesława Drabika i pięknie ilustrowana przez Marka Szala, opowiadająca o trudnych wydarzeniach w dziejach Wielunia kończy się  optymistycznie: bohater książki przeżył wojnę, doczekał się prawnuków i wspomina swoje przeżycia sprzed 80 lat, z lat swojej młodości …

Aktualne pozostaną pytania:

(…)Ty jesteś starszy, więc mi wytłumacz,

Po co ta wojna, o co w niej chodzi?

Dlaczego giną zwyczajni ludzie,

Matki i dzieci, nasi sąsiedzi?

Dlaczego niszczy się szpital, szkołę? –

Nikt nie udzielił mu odpowiedzi…

Spotkanie zakończyło się przekazaniem książek obecnym na nim dzieciom. Każde dziecko mogło poprosić Autora o autograf.