Spektakl ” Nocne bajania” kończy realizację projektu „Kulturalny Chotów”

14 czerwca Świetlica Wiejska w Chotowie i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Mokrsko zakończyły realizację projektu „Kulturalny Chotów”. Mieszkańcy nie tylko Chotowa, ale i całej gminy mieli okazję wziąć udział w plenerowym spotkaniu „Nocne bajania”, podczas którego podsumowano działania oraz zaprezentowano efekty realizacji projektu.

Głównym punktem spotkania była inscenizacja „Białej Damy” w wykonaniu uczestników projektu, którzy po mistrzowsku oddali realia wsi sprzed kilkudziesięciu lat. Wprowadzili ponadto licznie zgromadzoną publiczność w magiczny świat wierzeń. Zaprezentowali bardzo duży kunszt aktorski, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami, a ich pracę docenili m.in. Zbigniew Dąbrowski – Wójt Gminy Mokrsko, oraz Jerzy Kaszuba – instruktor teatralny, animator kultury, przez lata związany z Sieradzkim Centrum Kultury. Nie szczędzili oni słów uznania pod adresem uczestników i realizatorów projektu. Nie zabrakło też podziękowań, które zostały im wręczone.

Całość spotkania okrasił chotowski zespół ludowy „Włościanie”, który wykonał kilka swoich utworów.

Na zakończenie wszyscy przybyli zasiedli przy ognisku, gdzie dalej mogli snuć opowieści
z terenu gminy. A uczestnicy projektu zostali do rana.

Projekt „Kulturalny Chotów” został już zakończony. Minęły tygodnie nie tylko ciężkiej pracy, ale też fantastycznej zabawy i przygody z kulturą. Powstały cudowne prace i – co niezwykle cieszy – zawiązały się wyjątkowe relacje między uczestnikami. Efekty projektu z pewnością pozostaną w lokalnej społeczności na długo.

Projekt „Kulturalny Chotów”, realizowany przez Świetlicę Wiejską w Chotowie
i Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Mokrsko, sfinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Źródło: Natalia Zwierz – Świetlica Wiejska w Chotowie