Promocja tomiku wierszy Julii Chudeckiej „Odłamki dorastania”

22 września 2021 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyła się promocja tomiku wierszy „Odłamki dorastania” autorstwa wielunianki Julii Chudeckiej.  W wydarzeniu  udział wzięli koledzy Autorki z I liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum SPSK w Wieluniu.

                                          

Spotkanie poprowadziła Iwona Podeszwa, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. W rozmowie z prowadzącą,   Julia Chudecka opowiedziała o początkach swojej przygody literackiej i o poetach, którzy ją inspirowali.  Odpowiedziała także na pytania: –  czy wiąże swoją przyszłość z pisaniem, co ją inspiruje, do kogo adresuje swoją twórczość.

 

Miłym akcentem spotkania było podkreślenie przez młodą poetkę roli jaką odegrała miejska książnica w Wieluniu w kształtowaniu jej gustów czytelniczych. Uczestnicy spotkania, mieli okazję wysłuchania kilku wierszy z tomiku „Odłamki dorastania”.

     

     

Na zakończenie wydarzenia, Julia Chudecka, dziś studentka prawa na Uniwersytecie Opolskim, przekazała młodzieży to, co jak sama mówi chciałaby usłyszeć jeszcze kilka lat temu.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu