Promocja tomiku poezji ” Dokarmianie motyli” Magdaleny Kapuścińskiej

Spotkanie promocyjne odbyło się 15 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Poprowadziła je Iwona Podeszwa – dyrektor placówki.

Magdalena Kapuścińska, mówiła, to poetka, satyryczka, prozaiczka, publicystka, ilustratorka, autorka bajek, sztuk i tekstów piosenek, także wydawca. Do tej pory wydała cztery tomiki poezji: Moja alchemia (2015), Dziennik snów (2016), Ja gęgole (2016), W poszukiwaniu siebie (2017). Jest współautorką i wydawcą antologii poezji miłosnej Rytuały (2017) oraz antologii poezji współczesnej Poezja na każdy dzień. Spod jej pióra wychodzą wspaniałe felietony i szkice literackie. W Wieluniu dała się ponadto poznać, jako założycielka Klubu Satyryka „Ja gęgole”, jurorka w konkursach literackich, poetyckich, satyrycznych, recytatorskich i plastycznych, animatorka wydarzeń kulturalnych: Powiatowe Spotkania z Satyrą, turniej satyryczny „O Gąskę Ziemi Wieluńskiej”, satyrykon dla dzieci „Mała satyra”, happening poetycki „Przytul poezję”, wolontariuszka w Stowarzyszeniu „Po prostu żyj”… Za działalność kulturalną została uhonorowana  nagrodą przyznawaną przez Sejmik Województwa Łódzkiego.

Tomik Dokarmianie motyli to poezja typowo kobieca, poezja wyrażająca tęsknotę za miłością, kreująca sytuacje, kiedy jej brakuje, kiedy się zaczyna i rozkwita, albo, kiedy z różnych przyczyn się kończy. Te tęsknoty za miłością i spełnieniem to takie „motyle w brzuchu”, które wibrują, jeśli zapotrzebowanie na uczucie, także na seks zostaje zauważone przez kochaną osobę, wtedy rodzi się gotowość do dawania miłości. Poetka nie byłaby kobietą gdyby nie umiała dokarmiać tych metaforycznych motyli, dokarmia je emocjami. I choć wie, że motyle, nawet te w przyrodzie, karmiące się nektarem, żyją krótko, to należy je dokarmiać, ponieważ życie z nimi  jest pełniejsze i bogatsze, bo miłość to opium. W tomiku Magdaleny Kapuścińskiej, jeśli kochasz lirykę miłosną, na pewno znajdziesz wiersze dla siebie…

Spotkanie uświetnił występ zespołu „Gwiazdy po Osiemnastej” z Wieluńskiego Domu Kultury.