Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w Skomlinie

Na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Skomlinie zaprosił mieszkańców  Skomlina i powiatu Starosta Wieluński Marek Kieler oraz Wójt Gminy Skomlin Grzegorz Maras.

Uroczystości 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła zbiórka zaproszonych gości i pocztów sztandarowych przy Urzędzie Gminy Skomlin.

Spod Urzędu korowód przemaszerował do kościoła p.w. Św. Ap. Filipa i Jakuba gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny.

Przy miejscowym cmentarzu nastąpiła część oficjalna uroczystości rocznicowych. Po powitaniu zebranych  przez Wójta Gminy Skomlin Grzegorza Marasa głos zabrali kolejno: Starosta Wieluński Marek Kieler oraz Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik.

Po przemówieniach i okolicznościowym referacie uczestnicy uroczystości złożyli biało – czerwone wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą podporucznika 9 Pułku Ułanów Małopolskich Konrada Bąkowskiego, który zginął w 1920 roku broniąc Polski przed bolszewicką agresją.

Po złożeniu kwiatów uroczystości przeniosły się do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skomlinie, gdzie odbyła się część artystyczna zatytułowana „Pieśń o tej co nie zginęła” w wykonaniu dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Skomlinie oraz Zespołu Ludowego „Skomliniacy”.

Zdjęcia: Ewa Misiak – Kocham Wieluń