Podsumowanie projektu „Śladami Wojtka Skrobaki”

10 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku dokonano oficjalnego podsumowania projektu „Śladami Wojtka Skrobaki”, dofinansowanego ze środków zadania „Grant na lepszy start” 2017, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas kameralnego spotkania podsumowano podjęte w ramach projektu działania. Zebrani w czytelni mogli wysłuchać pierwszej części słuchowiska opartego na przygodach pochodzącego z Mokrska Wojtka Skrobaki, przygotowanej przez p. Gabriela Wyględacza – prezesa Radia Ziemi Wieluńskiej. Mieli także okazję zobaczyć inscenizację przygód Skrobaki w wykonaniu uczestników projektu. W ręce zgromadzonych oddana została również bajka „Zwierzaki Wojtka Skrobaki”. Mogli oni ponadto podziwiać wszystkie ilustracje wykonane podczas zajęć plastycznych.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi opiniami na temat projektu i kontynuowania podjętych działań. Natomiast na temat zadania „Grant na lepszy start” i realizacji projektów na terenie gminy Mokrsko wypowiedziała się p. Małgorzata Stępień-Dudek z łódzkiego Centrum OPUS – realizatora zadania.

 

Na podstawie relacji Natalii Zwierz