Orszak Trzech Króli w Wieluniu

Z powodu pandemii koronawirusa Orszak Trzech Króli w Wieluniu był zupełnie inny niż te, które odbywały się w latach 2014 -2020.   Pierwszy raz Wieluń wziął udział w Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2014 roku. W roku 2020 należał do liczby 872 miast, które tak celebrowały Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Orszak Trzech Króli zainicjował w Wieluniu Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego.

W tym roku nie było wspólnego  kolędowania rodzin, nie zabrakło tylko trzech Mędrców, którzy  wyruszyli ze Stajni Wzgórze Koni w Rychłowicach do Wielunia, przejechali ulicami miasta, i tak jak Mędrcy ze Wschodu, którzy ujrzeli gwiazdę, wyruszyli na poszukiwanie Mesjasza, by oddać Mu pokłon i objawić światu.

Mędrcy przyjechali do Wielunia o godzinie 11.00 . Przejechali: ul. Sadową, ul.  18-stycznia, ul.  Wendta, ul.  POW, pl. Jagiellońskim, ul. Targową, ul. Barycz, pl. Legionów. Ze względu na panującą kwarantannę narodową królowie jechali samotnie, nie można było do nich dołączyć. Można ich było tylko pozdrowić.

Zespół ds. Nowej Ewangelizacji zachęcał wielunian do domowego śpiewu kolęd.