Orszak Trzech Króli przeszedł 6. stycznia 2025 roku ulicami 905 miast w kraju i poza granicami Polski, w tym w Stanach zjednoczonych, Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, w Kazachstanie Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Kłaniajcie się królowie!”. Hasło „Kłaniajcie się królowie!” pochodzi z pastorałki „Do szopy, hej pasterze”, która pierwszy raz ukazała się w 1931 r. we Lwowie, (Śpiewnik Ottona Mieczysława Żukowskiego ” Śpiewajmy Panu”).
Kulminacyjnym momentem każdego orszaku jest pokłon nowonarodzonemu Jezusowi, który w ten sposób, poprzez trzech Mędrców ze Wschodu, objawił się całemu światu. To za Mędrcami, którzy, szli prowadzeni Gwiazdą do Betlejem, idą Orszaki
Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana Epifanią lub świętem Trzech Króli jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich, obchodzonych od III wieku w kościołach obrządku wschodniego i od IV wieku w kościołach obrządku łacińskiego. W Polsce pierwszy Orszak trzech Króli ruszył w 2009 roku. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy, podobnie jak i w innych krajach, np. we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Finlandii, Austrii i w Szwajcarii.
Do grona 905. miast, przez które przeszły Orszaki Trzech Króli od jedenastu lat należy także Wieluń. Wieluński Orszak Trzech Króli rozpoczął się tradycyjnie Mszą świętą, tym razem w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP.
Przed rozpoczęciem liturgii animator przeczytał fragment Ewangelii o wędrówce Maryi i Józefa do Betlejem, gdzie odbywał się ogłoszony przez cesarza rzymskiego spis powszechny. Po wysłuchaniu tego fragmentu, brzemienna Maryja i Józef udali się do wieluńskiej stajenki na hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stajenki innej niż poprzednie.
W tym roku organizatorzy Orszaku – Zespół ds. Nowej Ewangelizacji – przygotowali stajenkę pod nazwą „Betlejem – Dom Chleba”, o czym świadczył położony na stole chleb. W Domu Chleba, w którym przebywała święta Rodzina wyeksponowane zostały cnoty, którymi w życiu powinna się rodzina chrześcijańska kierować. Te cnoty to: wiara, nadzieja, miłość, wdzięczność, przebaczenie, cierpliwość, pokój, radość, mądrość…
Po zakończonej Eucharystii uczestnicy Orszaku, symbolizując wędrówkę Mędrców, w barwnym korowodzie przeszli ulicami miasta do hali sportowej Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie po oddaniu pokłonu Dzieciątku w Betlejem – Domu Chleba rozpoczęło się wspólne kolędowanie z zespołem BAYER FULL.
Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez wieluńskich. Co roku przyciąga setki uczestników, którzy chcą aktywnie przeżywać święto Objawienia Pańskiego. Barwne stroje, symboliczne sceny z Ewangelii i wspólny śpiew to elementy, które czynią to wydarzenie niezapomnianym dla całej społeczności, szczególnie zaś dla najmłodszej grupy uczestników.
Tegoroczny Orszak tak podsumował ks. Sebastian Wyrozumski:
Bardzo dużo osób skorzystało z naszego zaproszenia do udziału w Orszaku. Cieszy, że coraz więcej ludzi chce pokłonić się Jezusowi. Nie o liczby jednak idzie. My po prostu przychodzimy oddać pokłon Jezusowi na wzór Mędrców i pokazać, że ten dzień można przeżyć w atmosferze przyjaźni, życzliwości, miłości. Chcemy się dzielić uśmiechem, chcemy się dzielić dobrym słowem i to nas jednoczy