Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam jak czytam” w Wieluniu

07.06.2019 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu włączyła się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Wieluńską edycję rozpoczęliśmy o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, gdzie do godz. 12.00 uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zaprezentowali  II już edycję Czytelni Live. Za scenariusz i reżyserię spotkania odpowiedzialna była Magdalena Pioruńska. Kulminacyjnym punktem wydarzeń  było  wspólne zdjęcie z książką w ręku, które zostało wykonane z lotu ptaka, na placu Legionów w Wieluniu o godz. 13:00 przez Pana Piotra Pabisiaka.

W akcji udział wzięły wszystkie wieluńskie szkoły ponadgimnazjalne: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

 

Do akcji dołączyły się także: Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, Filia Biblioteczna w Masłowicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej,a także Filia Biblioteczna w Rudzie oraz społeczność Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie.

We wspólnym biciu rekordu czytania wzięły udział także Wiceburmistrz Wielunia Pani Joanna Skotnicka – Fiuk, a także Sekretarz Miasta Wielunia Pani Magdalena Majkowska. Wieluńska edycja „Jak nie czytam, jak czytam” zgromadziła 700 uczestników.

     

     

     

Źródło: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu