Noc Muzeów w Wieluniu- spotkanie z malarką Magdaleną Zychowicz, autorką wystawy „Powiewy”

Od 6 maja 2023 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej gości wystawa prac urodzonej w Wieluniu Magdaleny Zychowicz, zatytułowana „Powiewy”. Spotkanie z Autorką odbyło się 20 maja, w czasie Nocy Muzeów. Poprowadziła je Magdalena Kopańska, kustosz Muzeum Ziemi Wieluńskiej.  Spotkanie stało się niejako finisażem wystawy. Jej zamknięcie już 26 maja.

Magdalena Zychowicz jest absolwentką LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Ukończyła ponadto studia z zakresu archeologii i etnologii na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest także absolwentką polsko- amerykańskich studiów podyplomowych z zakresu Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Projektowania Wnętrz w Zakresie Kreacji Koloru.

Pierwsze kroki w malarstwie stawiała pod okiem grafika Zbigniewa „Jar” Kielaka.  Przez wiele lat nie malowała. Do sztalug systematycznie zasiada od 2018 roku. Posługuje się techniką akwareli, oleju i collagu. Maluje kwiaty, pejzaże i człowieka otoczonego współczesnym światem. Jej prace zdobią głównie galerie prywatne

Za swoją działalność w zakresie odzyskiwania dzieł z zakresu dziedzictwa narodowego w roku 2015 została uhonorowana Brązowym Medalem Gloria Artis.

Wszystkich, którzy kochają kwiaty, ich kolory, a nie widzieli wystawy, zachęcamy do jej obejrzenia.