Noc Muzeów w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział MZW

Drugi dzień tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Ziemi Wieluńskiej świętowano w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej.  W programie przewidziano koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wieluniu, otwarcie wystawy zatytułowanej „70 lat Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Wieluń – Miasto w przydworskiej oficynie, połączonej z pokazem łowienia ryb w przydworskim stawie, zwiedzanie wiatraka w Kocilewie, wnętrz ożarowskiego Dworku i możliwość spaceru po pięknym, zrewaloryzowanym parku otaczającym muzealne obiekty. W trakcie koncertu prowadzonego przez Annę Wojtal zaprezentowali się soliści (gitara, młody kompozytor), duety (fletowy, fletowo – skrzypcowy, akordeonowy) i tria instrumentalne (klarnetowe, saksofonowe) oraz zespół wokalny i chór, obydwa pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego. Na koncert przybyli rodzice i dziadkowie młodych artystów oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej z dyrektorem Arkadiuszem Uchaczem. Akcentem patriotycznym było wykonanie utworu „Kocham cię Polsko”.

Wystawę „70 lat PZW Koło Wieluń – Miasto” otworzyli Jan Książek – dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej i Jarosław Eichstaedt – kierownik Muzeum Wnętrz Dworskich. Słowo o Polskim Związku Wędkarskim Kole Wieluń – Miasto do przybyłych na otwarcie wystawy skierował prezes Zdzisław Sieradzki. Powiedział on m.in. Koło Wieluń – Miasto powstało w 1948 roku, wcześniej niż PZW (1952) i w tym roku świętuje swoje 70 lat. Jego celem nie jest tylko łowienie ryb, ale także szeroko rozumiana edukacja skierowana do młodzieży mająca zachęcić ją do takiego obcowania z przyrodą, jaką daje wędkowanie. W zamyśle koła jest stworzenie wieluńskiej szkółki wędkarskiej.

Jeśli chcesz bliżej poznać osiągnięcia członków Koła przyjedź na ożarowską wystawę i pooglądaj zaprezentowane dyplomy, trofea zdobyte w różnorakich zawodach,  przyjrzyj się pierwszemu sztandarowi z 1979 roku i temu nowemu, wykonanemu ręcznie w Częstochowie i zaraź się wędkowaniem. Przy okazji reflektuj piękno zabytkowego parku otaczającego muzeum i samego dworku