Noc Muzeów 2021 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

15 maja odbyła się kolejna edycja Nocy Muzeów. W jej organizacje aktywnie włączyło się Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.  W czasie tej niezwykłej nocy,  nocy pełnej atrakcji, w godzinach od 16.00 do 23.00, odwiedzający mogli zobaczyć  wystawy stałe: Pradzieje ziemi wieluńskiej, Świadkowie mówią – Wieluń 1 września 1939, Życie codzienne wsi wieluńskiej na początku XX wieku i czasowe:  Ukraina przed wiekami, plenerową Wieluń- królewskie miasto, 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego z obiektami związanymi z wybuchem powstania i powstańczym punktem opatrunkowym przygotowanym przez Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej.

   

   

    

   

   

   

Jedną z zaproponowanych atrakcji był spacer edukacyjny po mieście.  Można było odbyć dwa spacery tematyczne.  Jeden z nich to spacer szlakiem Złotego Wieku Wielunia, drugi szlakiem Bohaterów II Rzeczpospolitej. 

 Dla zainteresowanych mocnymi wrażeniami przygotowano zwiedzanie Baszty Męczarni, w której zgromadzono liczne narzędzia średniowiecznych tortur

Zdjęcia: M. Grabczak/ Muzeum Ziemi Wieluńskiej