„Niech żyje bal” -Studniówka 2019 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym SPSK w Wieluniu

W sobotę 5.01.2019 r.   w szkołach katolickich w Wieluniu odbyła się tradycyjna studniówka, pierwszy i być może niezapomniany bal w życiu.

Tym razem ów bal miał nieco inny charakter jako że oprócz maturzystów KLO wzięły w nim udział także uczennice klasy 3 powstałego w roku 2016 Technikum Analitycznego SPSK. Dziewczęta zdecydowały, że chcą przeżyć swoją studniówkę troszkę wcześniej – z koleżankami i kolegami z liceum, z którymi rozpoczęły swoją naukę w murach szkoły przy ul. Śląskiej 23, tym bardziej, że wychowawcą obu klas jest p. Adam Chowaniec.

Na zaproszenie uczestników i organizatorów Balu odpowiedział m.in. wicestarosta wieluński, p. Krzysztof Dziuba (absolwent KLO), który m.in. z sympatią wypowiadał się o miejscu szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  w systemie edukacyjnym naszego miasta, i o specyfice szkoły pozwalającej na nawiązywanie bliskich i trwałych więzi oraz o swojej wdzięczności za lata spędzone w KLO. Nie obyło się  bez wspomnień, które wywołały uśmiechy na wszystkich twarzach.

Następnie głos zabrał wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich – p. Zbigniew Zastawny. Przekazał on słowa skierowane do maturzystów przez prezes SPSK – p. Marię Chodkiewicz i życzył wszystkim dobrej zabawy oraz sukcesów podczas egzaminu dojrzałości. Jednym z ważnych gości był także były dyrektor KLO i Technikum SPSK, obecnie dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury – p. Bogusław Kurzyński. Jego żartobliwemu wystąpieniu towarzyszyła nuta nostalgii za szybko mijającym czasem. Głos zabierała także Patrycja Mech – przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która przekazała starszym kolegom tradycyjne studniówkowe życzenia  oraz podziękowania za wspólne lata szkolne od uczniów klas 1. i 2.

Nie zabrakło podziękowań pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców kierowanych ze strony uczniów. Pięknym słowom towarzyszyły kwiaty, a kwiatom – wzruszenie, które wydaje się nieodłącznym elementem tak podniosłej chwili.

A gdy z ust dyrektora szkoły, p. Anny Przybylskiej, padły sakramentalne słowa: „Poloneza czas zacząć”, rozpoczęła się najbardziej wzruszająca część uroczystości. W przestronnej sali raz jeszcze wybrzmiał „panatadeuszowy” polonez i przez wiele minut można było podziwiać układ taneczny, autorstwa p. Romana Majtyki, pięknie odtańczony przez 12 par. Choć na początku widać było tremę młodych tancerzy – tym bardziej cieszyły uśmiechy, które pojawiły się na twarzach, gdy rodzice i goście nagrodzili ich wysiłek zasłużonymi brawami.

Wreszcie przyszła pora na pamiątkowe zdjęcia w różnych konfiguracjach i radosną zabawę pod bacznym okiem rodziców.  Nie obyło się bez  wspólnych dla uczniów i nauczycieli tanecznych zabaw, w tym oczywiście odtańczonej jak zwykle z zapałem tradycyjnej „belgijki”. Przede wszystkim cieszył widok przyszłych maturzystów i maturzystek, którzy praktycznie nie opuszczali parkietu, chcąc do końca wykorzystać ten niezwykły czas. I tak właśnie, tańczących, zastał wczesny poranek 6 stycznia 2019 roku.

 

 

 

 

Źródło: KLOWieluń.pl