Nagroda Łódzkiego Domu Kultury dla Zofii Spaleniak

W Łódzkim Domu Kultury 29 listopada ogłoszono wyniki plebiscytu „Przystanek 60+”, który jest podsumowaniem rocznych działań w ramach projektu Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Nagrodę w kategorii „Lider/Menadżer grupy senioralnej” otrzymała Zofia Spaleniak – Specjalista ds. Animacji Kultury i Fundraisingu w Wieluńskim Domu Kultury, która koordynuje m.in. działania Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Celem wydarzenia było uhonorowanie instytucji oraz osób, które aktywnie działają na rzecz aktywizacji seniorów z województwa łódzkiego. Statuetki przyznano w trzech kategoriach:

W kategorii „Instytucja wspierająca seniorów” nagrodzono:
– Kutnowski Dom Kultury
– Miejski Dom Kultury w Radomsku
– Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu

W kategorii „Lider/menadżer grupy senioralnej” statuetki otrzymali:
– Anna Mizgalska-Dąbrowska – Prezes Wolborskiego Stowarzyszenia Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Senior-Vigor
– Sylwia Tymińska – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu
– Zofia Spaleniak – Specjalista ds. Animacji Kultury i Fundraisingu w Wieluńskim Domu Kultury

W kategorii Senior Roku 2018 nagrodzono:
– Bronisławę Karolczyk – Łask
– Jana Osickiego – Przedbórz
– Wandę Michalską – Piotrków Trybunalski

Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury i Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego wręczyli nagrody zwycięzcom plebiscytu oraz podziękowali za tak liczny udział i nieustanne zaangażowanie w rozwój projektu. – Dziękuję wszystkim seniorom, za zaufanie i spędzenie z nami ostatnich dwóch lat, które był bardzo bogate w wydarzenia. Pomimo tego sukcesu cały czas mam niedosyt i chcę jeszcze bardziej rozwijać Przystanek 60+. Przymierzamy się do aplikacji o środki unijne, dzięki którym moglibyśmy wyjść poza Polskę. – zapewniał Jacek Sokalski.

Gala przyciągnęła tłumy uczestników z całego województwa. Wieczór uświetnił występ Łódzkiego Teatru Piosenki, a całe wydarzenie zakończyła zabawa andrzejkowa.

Plebiscyt „Przystanek 60+” adresowany był do osób i instytucji, które w roku 2018 aktywnie uczestniczyły w różnorodnych działaniach realizowanych podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, m.in. przeglądach twórczości, plenerach artystycznych w parkach krajobrazowych oraz przestrzeni miejskich, forach dyskusyjnych czy warsztatach lokalnych. Tylko w roku 2018 w wydarzeniach wzięło udział blisko 3 500 seniorów.

        

    

Ewa Misiak – Kocham Wieluń ; Łódzki Dom Kultury