Na zajęciach wakacyjnych w bibliotece w Mokrsku – poznajemy ludzkie ciało

Stefanie Ledu jest autorem książki pt.: „Pierwsza Encyklopedia. Ciało człowieka”, która stała się inspiracją do zgłębienia wiedzy o ludzkim ciele podczas wakacyjnych zajęć dla dzieci. Książeczka Stefanie Ledu jest encyklopedią przeznaczoną dla młodszych dzieci, wprowadzającą czytelników w świat funkcjonowania ludzkiego ciała. Publikacja podzielona na kilka bloków tematycznych, z których dziecko dowie się w jaki sposób dbać o swoje ciało oraz pozna podstawowe zasady higieny osobistej.

Czytelnik znajdzie w niej też rozdziały o zmysłach, oddychaniu, jedzeniu, dbaniu o swoje ciało, czy o różnicach w wyglądzie dziewczynek i chłopców oraz o chorobach, wizycie u lekarza i w szpitalu i o niepełnosprawności.

Skąd ciało ma siłę? Dlaczego trzeba spać? Dlaczego nie mamy apetytu przy zatkanym nosie? Do czego służą kości, jelita, wątroba? Na te wszystkie pytania dzieci uzyskały odpowiedź na kolejnych wakacyjnych zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku.

Na zajęciach w bibliotece powstał też fragment trójwymiarowego szkieletu, który dzieci uzupełniały wybranymi organami wewnętrznymi. Nauka poprzez zabawę to wspaniały sposób na spędzenie wolnego, wakacyjnego czasu.

Tekst: Ewa Misiak,  fot. GBP w Mokrsku