Warsztaty kubeczkowe w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Wraz z poluzowaniem obostrzeń pandemicznych otwarły się muzea dla zwiedzających. Z możliwości obejrzenia wystawy przyrodniczo – edukacyjnej „Las wokół nas” skorzystały dwie klasy 1 i 2a z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu. W czasie  zwiedzania wystawy dzieci wysłuchały prelekcji  przygotowanej przez etnografa Tomasza Spychałę.  Poprzez barwną opowieść dzieci poznały zwierzęta okolicznych lasów oraz środowisko w którym żyją.

                       

                       

Prelekcja  i penetracja wystawy poprzedziły warsztaty kubeczkowe.  W czasie tych zajęć dzieci motywami z wystawy zdobiły specjalnie  przygotowane kubki. Samodzielnie ozdobione filiżanki stały się wspaniałą pamiątką  z pobytu w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

                      

                       

Wreszcie doczekaliśmy się pierwszej wycieczki po powrocie do nauczania stacjonarnego. Uczniowie klasy 1 i 2a wybrali się na lekcję przyrodniczą do Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Wysłuchali ciekawej lekcji o zwierzętach żyjących w lesie, o ich sposobach zdobywania pokarmu i przetrwania w każdej porze roku. Obejrzeli przepiękną wystawę i na chwilę mogli poczuć się jak w prawdziwym borze.

Na koniec uczestniczyli w warsztatach, gdzie własnoręcznie malowali filiżanki. Powstały prawdziwe arcydzieła, które będą przypominać im o wizycie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej!!! Za wspaniałą lekcję i warsztaty serdecznie dziękujemy!

– relacjonuje na swoim FB społeczność PSP SPSK w Wieluniu

fot. PSP SPSK w Wieluniu