KPP w Wieluniu otrzymała nowy radiowóz

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu otrzymali nowy radiowóz, którego zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieluniu, Urzędu Miasta i Gminy Wieluń oraz Urzędu Gminy Mokrsko.

Oznakowana kia ceed będzie wykorzystywana przez policjantów ruchu drogowego wieluńskiej komendy do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu.

12 stycznia 2021 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu Starosta Wieluński Marek Kieler, Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz Wójt Gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski przekazali  policjantom kluczyki do nowego radiowozu kia ceed.

Kluczyki w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu insp. Grzegorza Libury zostały złożone na ręce p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Piotra Kościelnego.

To właśnie policjanci ruchu drogowego będą wykorzystywać nowy radiowóz w codziennej służbie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa spotkanie odbyło się w ograniczonej liczbie gości i z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

Radiowóz kia ceed w wersji oznakowanej to nowoczesny pojazd wyposażony w benzynowy silnik o mocy mocy 140 KM . Koszt oznakowanego pojazdu to ponad 107.000 złotych.

Pojazd do jednostki trafił przy wsparciu finansowym wymienionych przedstawicieli władz samorządowych w ramach programu 50/50.Pozostałą część środków uzyskano z budżetu Komendy Głównej Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Libura podziękował samorządom za ich finansowe wsparcie na zakup radiowozu. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców.

Samorządowcy pogratulowali Komendantowi pozyskania nowego radiowozu, a policjantom życzyli bezpiecznej służby z jego wykorzystaniem.

        

         

        

KPP w Wieluniu