W niedzielę 19 maja 2024 roku Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej przeżywało Noc Muzeów. W godzinach od 17.00 do 22.00 można było przeżyć coś niezwykłego w miejscach, które tak naprawdę emanują historią, kulturą, muzyką.
Noc Muzeów to dla muzealników wielkie doroczne święto, przypomniał Jan Książek dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Szczególnym był dzień 18 maja nazwany świętem muzealnika. W tym dniu wiele działo się w Wieluniu. Były koncerty, rekonstrukcje historyczne, zwiedzanie wystaw stałych, pokaz militariów, przypomnienie synów ziemi wieluńskiej, którzy walczyli pod Monte Cassino (wystawa w kościele pobernardyńskim).
Swoje wystąpienie Jan Książek zakończył zaproszeniem do wysłuchania dwóch koncertów przygotowanych przez Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu i koncertu skrzypcowo – fortepianowego w wykonaniu dwóch uznanych artystek pochodzących z ziemi wieluńskiej, koncertu, który miał zabrać słuchaczy w cudowną podróż muzyczną.
W koncercie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu wystąpiło 12 instrumentalistów. Młodzi artyści, otoczeni przez swoich najbliższych, zaprezentowali się, jako trębacze, fleciści, gitarzyści, akordeoniści, pianiści, wirtuozi skrzypiec. Koncert, który poprowadziła pani Monika Mieszała, nauczycielka szkoły, wzbudzał wielkie emocje.
Wspólne zdjęcie i suweniry od muzealników zapewne będą zachętą do rozwijania talentu i pasji muzycznej nie tylko teraz, ale i później.
Wielu wykonawców uczniowskiego koncertu zostało na koncercie skrzypcowo – fortepianowym i podziwiało swoje starsze koleżanki, dziewczyny, które ukończyły Szkołę Muzyczną w Wieluniu i swoim talentem już rozsławiają miasto Wieluń i ziemię wieluńską