30 maja w Kino-Teatrze „Syrena” w Wieluniu liczni artyści wystąpili w koncercie „Święte wędrowanie – śladami Edwarda Stachury”. Organizatorem koncertu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu, a o nagłośnienie i oświetlenie wydarzenia zadbali pracownicy Wieluńskiego Domu Kultury.
W trakcie koncertu na scenie zaprezentowali się soliści przygotowani przez Anetę Włodarczyk, którzy śpiewali przy akompaniamencie Przemysława Rybaka. Wystąpili też aktorzy z kół teatralnych prowadzonych przez Jarosława Strzałę, gitarzyści z kół prowadzonych przez Michała Jędryczka i połączone chóry Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu, Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, Zespołu Wokalnego z II Liceum Ogólnokształcącego, Zespół Muzyki Dawnej prowadzonych przez Jakuba Jurdzińskiego przy akompaniamencie Zbigniewa Szpikowskiego i Michała Nagłego.
Edward Stachura urodził się w emigranckiej rodzinie robotniczej we Francji 18 VIII 1937 roku, zmarł 24 VII 1979 roku. Do Polski powrócił z rodzicami w 1947 roku. Wiele podróżował. Pisał: „Wędrówką życie jest człowieka…” Niezwykle cenił sobie wolność.
Święta święta święta-ziemia co nas nosi. Święty kurz na drodze. Święty kij przy nodze. Święte krople potu. Święte wędrowanie. Święty kamień w polu. Przysiądź na…
Wśród napisanych przez niego dzieł można wymienić takie pozycje jak „Kropka nad ypsylonem” (1975), „Missa pagana” (1978), „Fabula rasa” (proza, 1979), „Falując na wietrze” (1966), „Się” (1977), „Cała jaskrawość” (1969) oraz „Siekierezada albo Zima leśnych ludzi” (1971).