Koncert „Modlitwa o pokój” w parafii św. Barbary w Wieluniu

Parafia św. Barbary w Wieluniu, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu zorganizowały koncert pt. „Modlitwa o pokój”. Koncert odbył się 3 kwietnia w kościele św. Barbary w Wieluniu.

W koncercie wystąpili: uczestnicy zajęć Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu z kół wokalnych, instrumentalnych i aktorskich, Chór II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu.

Chóry i solistów przygotowali do występu: Jagoda Majtyka (śpiew), Aneta Włodarczyk (śpiew), Jarosław Strzała (recytacje), Michał Jędryszek (skrzypce), Zbigniew Szpikowski (akompaniament, oprawa akustyczna), Jakub Jurdziński (opiekun chórów).

Wykonawcami koncertu byli: soliści (Julia Podgórniak, Sara Sitna, Maria Sułkowska, Wiktor Kubiaczyk), aktorzy (Aleksandra Płatek, Oliwia Kubska ), instrumentaliści (Emilia Kaczmarek), nauczyciele Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu: (Jagoda Majtyka – śpiew, Michał Jędryszek – skrzypce) Zespoły ( Zespół Wokalny Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu,  Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Zespół Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu , Chór II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

W programie koncertu, nazwanego przez księdza proboszcza Jarosława Borala przepięknym podsumowaniem trwających we wspólnotach rekolekcji i wielkim wołaniem młodzieży i dzieci o pokój znalazły się m.in. utwory poetyckie („Wilki”, „Ballada o głupcach”, „Człowiek”), wykonania instrumentalne: „Jej portret” (keyboard), „Miłość jak ciepły deszcz”, „Witaj Pokarmie” (skrzypce) i, wykonania solowe (Ucisz serce, Żyj mój świecie, …), wykonania chóralne („Modlitwa o pokój”, „Uwierz Polsko”, „O ziemio polska” „Can you hear me?”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”, „Modlitwa obozowa” Koncert zakończyła wspólnie zaśpiewana piosenka „Miejcie nadzieję”

Koncert dla wielu stał się wielkim przeżyciem, zmusił do głębszej refleksji w obliczu toczącej się tuz za naszymi granicami wojny. Za piękny występ podziękowała organizatorom i wykonawcom Grażyna Ryczyńska -przedstawicielka Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego, radna Rady Powiatu Wieluńskiego.

Podczas koncertu odbyła się zbiórka do puszek Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego, Fundacji wspierającej zdolną młodzież z powiatu wieluńskiego oraz darów materialnych dla uchodźców z Ukrainy.