Koncert Kolęd w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Wieluniu

W piątek, 21 stycznia, w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu odbył się przepiękny Koncert Kolęd. Organizatorem i prowadzącym koncert był Jakub Jurdziński, opiekun trzech zespołów, które wystąpiły podczas koncertu. Były to: Chór i Zespół Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu i Zespół Wokalny II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Połączone chóry zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy:, Gdy się Chrystus rodzi, W dzień Bożego Narodzenia, Mizerna cicha, Bóg się rodzi, Gore gwiazda. W czasie koncertu nie zabrakło też, Good King Wencesless i piosenki Życzenia.

Finałowa część koncertu to wspólne śpiewanie kolęd. Publiczność i połączone chóry śpiewem zaakcentowały radość, która jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia.

Oby radość przyniesiona światu w czasie tych świąt panowała w nim jeszcze dłużej, byśmy mogli powiedzieć, że tak naprawdę zrozumieliśmy ich sens i przesłanie.

   

   

   

   

   

Zdjęcia:  Ewa Misiak – Kocham Wieluń