16 lutego 2025 roku w sali kominkowej Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się koncert karnawałowy „Karnawałowe rendez-vous”. Koncert poprowadziła niezrównana pani Ewa Kafel. W koncercie wystąpili: Magdalena Pawłowska – sopran, Karina Sornik – sopran, Piotr Brożek – tenor, Wojciech Stysz – fortepian.
Magdalena Pawłowska: studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Laureatka m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego SOLISTA w Kąśnej Dolnej (2022), X Międzynarodowego Konkursu Operetkowo-Musicalowego w Krakowie (2022), I Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Kameralistyki Wokalnej im. Witolda Friemanna w Rzeszowie (2023).
Karina Sornik – studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z Operą Śląską, gdzie zadebiutowała, jako Nella w operze Gianni Schicchi Giacomo Pucciniego oraz z katowickim Miastem Ogrodów w partii Musetty Giacoma Pucciniego La Bohčme (Cyganeria).
Piotr Brożek – od 2008 r. solista, tenor Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento. Rozpoczął współpracę z teatrem w wieku 8 lat. Występuje w licznych koncertach i spektaklach. W październiku 2016 r. zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach, a w styczniu 2017 r. wyróżniony został w Międzynarodowym Konkursie solowej Wokalistyki Sakralnej Ars Et Gloria w Katowicach. W 2019 r. zdobył II Nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars Et Gloria.
Wojciech Stysz – doktor sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in. zwycięzcą: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu, Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. W.A. Mozarta w Gdańsku, finalistą Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy.
W słowie o koncercie w Radiu Ziemi Wieluńskiej tak mówił Jarosław Eichstaedt, gospodarz Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie:
-Tytuł koncertu to takie mrugnięcie okiem do odbiorców, czyli zwrócenie uwagi, że repertuar będzie zapraszał na pewne spotkanie, ale bliskie. Będzie czuć tę bliskość, bo opery i karnawał to historie przede wszystkim miłosne. Tutaj opery włoskie mają oczywiście swoje podstawowe miejsce. Niemniej struktura koncertu jest pomyślana tak, aby od opery dojść do musicali. Koncert będzie zróżnicowany głosowo. Dwie młode artystki – Magdalena Pawłowska i Karina Sornik, sopranistki, ale głosy jednak odmienne. To są młode artystki, jeszcze studentki, chociaż mają na swoim koncie już sporo sukcesów. Będzie im towarzyszył uznany artysta Piotr Brożek. Zresztą on występował już przed naszą publicznością. Tenor, tak więc skontrastowany męski głos, który pozwoli na prezentację rozległej gamy arii czy duetów, a nawet trio…
Rozpoczynająca koncert pani Ewa Kafel mówiła:
– koncert został tak pomyślany by zachwycić słuchaczy muzyką, muzycznym humorem i by dać im sprawdzone recepty chociażby na taką prozaiczną rzecz jak bezsenność, czy pokręcone miłosne rozterki. Stąd dobór twórców: G. Verdi, G. Rossini (arie i duety operowe), E. Kalman, F. Lehar, N. Dostal (arie operetkowe) i na zakończenie melodie musicalowe (F. Loewe).
W pamięci na pewno zostały: aria Adeli z „Zemsty nietoperza’, „Dziewczęta z Barcelony” z operetki „Clivia”, ”Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady, duet miłosny z „Księżniczki czardasza”, „ Koty” z ”Cyrulika sewilskiego”, pieśń meksykańska „Granada”, „Gdy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”, brawurowo wykonana przez wszystkich wykonawców aria „Usta milczą, dusza śpiewa” i wykonane na bis „O sole Mio”
Koncert „Karnawałowe rendez –wous” to mistrzowskie popisy wokalne i brawura młodości, przed którą jeszcze, a może dopiero historie miłosne i związane z nią rozterki, po prostu życie, które nie zawsze będzie karnawałem.