Już w najbliższy piątek, 8 kwietnia, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Na dzień 2 kwietnia zadeklarowało swój udział 49 osób.
Rejestracja na dwie wieluńskie trasy: Trasę św. Jana Pawła II o długości 41,9 km oraz Trasę Kardynała Wyszyńskiego o długości 41 km rozpoczęła się już na koniec marca – tutaj. Obie trasy rozpoczynają się w Kościele św. Józefa w Wieluniu i zmierzają na Kalwarię Praszkowską.
Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.
Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Zapraszam na EDK AD 2022!
– czytamy na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej
Niewątpliwym ułatwieniem dla uczestników EDK jest specjalna aplikacja pokazująca lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą oraz pomagająca w medytacji, zawierająca rozważania w formie tekstowej oraz audio, którą można znaleźć – tutaj.
Szczegóły dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Wielunia do Praszki 2022 można znaleźć na FB EDK Wieluń – Praszka – tutaj.
Trasa św. Jana Pawła II przebiega (szczegóły – tutaj):
- Kościół św. Józefa w Wieluniu,
- Pomnik św. Jana Pawła II w Wieluniu,
- Gaszyn,
- Rychłowice,
- Kamionka,
- Popowice,
- Pątnów,
- Bieniec,
- Dzietrzniki,
- Źródełko Objawienia, Kałuże,
- Dalachów,
- Odcinek,
- Kuźnica,
- Skotnica,
- Kalwaria Praszkowska, Praszka.
Trasa Kardynała Wyszyńskiego przebiega (szczegóły – tutaj):
- Kościół św. Józefa w Wieluniu,
- Pomnik św. Jana Pawła II w Wieluniu,
- Turów,
- Krzyworzeka,
- Mokrsko,
- Komorniki,
- Ożarów,
- Wierzbie,
- Marki,
- Kuźnica,
- Skotnica,
- Kalwaria Praszkowska, Praszka.
tekst Ewa Misiak – Kocham Wieluń,
fot. EDK i archiwum KW