II Turniej Charytatywny „Łączy nas sport”

„Organizatorami Turnieju objętego patronatem przez Pawła Okrasę – Burmistrza Wielunia byli: Fundacja „Dotknij pomocy”, radna Honorata Freus – Grzelak, WKS Siatkarz.  Celem Turnieju, oprócz dobrej zabawy i integracji, uczenia kultury zachowań na boisku było pozyskanie funduszy na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. Cały dochód z niedzielnego turnieju, uzyskany ze sprzedaży charytatywnych cegiełek, wesprze leczenie oraz zakup sprzętu dla osób niepełnosprawnych, m.in. podopiecznych wieluńskiej Fundacji „Dotknij Pomocy”. Nabywcy cegiełek brali udział w losowaniu nagród. Najbardziej wartościową był rower.

Na boisku rywalizowały drużyny chłopców z rocznika 2008 r. Najlepsi okazali się gospodarze – WKS II Siatkarz Wieluń. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Burzenina, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, WKS I z Wielunia i Rząśni. Po zakończeniu rozgrywek dzieci w piłkę zagrali dorośli 18+.

W zmaganiach sprawnościowych sprawdzili się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.  Integralną częścią spotkania był pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego.

Zdjęcia – Ewa Misiak – Kocham Wieluń