II miejsce Chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zajął II miejsce w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych. Zespół otrzymał nagrodę 2000 zł ufundowaną przez Fundację PKN Orlen. Przesłuchania finałowe trwały od 13 do 15 stycznia.

Jury w składzie: prof. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny – Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, dr hab. Teresa Krasowska, prof. Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. dr hab. Ewa Biegas – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, przesłuchało 151 wykonawców, którzy zakwalifikowali się do finału w tym 17 chórów.

W chórze z Wielunia śpiewały 42 osoby, akompaniował Zbigniew Szpikowski. Będziński festiwal jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Przebiega dwuetapowo, aby zakwalifikować się do finału należy wziąć udział w przesłuchaniach eliminacyjnych w jednym z kilkudziesięciu ośrodków w kraju lub za granicą. Chór PMDKiS zakwalifikował się 11 grudnia podczas eliminacji w Dobrodzieniu.

W poniższym linku można obejrzeć występ Chóru PMDKiS [od 2 godziny 49 minuty]

W przesłuchaniu finałowym, które odbyło się 13 stycznia w chórze śpiewali: Bąk Aleksandra, Bednarek Olga, Borkowski Franciszek, Broniszewska Nikola, Broniszewska Zuzanna, Brzęczek Wiktoria, Ciężki Dawid, Czuba Wanessa, Drab Zuzanna, Duchnowska Lena, Janczewska Joanna, Janczewska Maria, Józala Marta, Jurdzińska Maria, Jurdziński Stefan, Kacyna Lilianna, Kaczmarzyk Vanessa, Kapica Aleksandra, Kącki Julian, Kędziora Igor, Kowalczyk Wiktoria, Kowalska Katarzyna, Krupa-Dynak Martin, Kryściak Nadia, Kubacka Aleksandra, Kukuczka Agata, Lamkova Maria, Łuczak Maja, Majda Magdalena, Małolepsza Patrycja, Małolepszy Antoni, Marcinkowska Amelia, Moczygęba Kornelia, Sitek Julianna, Stępień Anna, Strózik Aleksandra, Sujka Zofia, Szewczyk Zofia, Urzyńska Maria, Werbicka Martyna, Wesołowska Maja, Wójcik Weronika. Serdecznie gratuluję i dziękuję Chórzystom oraz panu Zbigniewowi Szpikowskiemu.

   

TekstJakub Jurdziński

fot. wiara.pl