I Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej. Przyjmowanie zgłoszeń organizacji pozarządowych

23 września  w godzinach od 14 do 19  na terenach otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu przy ulicy Wojska Polskiego 32 odbędzie się I Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej, który stwarza organizacjom pozarządowym z  powiatu wieluńskiego doskonałą okazję do wypromowania swoich działalności.

W trakcie  festiwalu  organizator – Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu – oprócz stoisk prezentujących organizacje pozarzadowe, zaplanował dodatkowe atrakcje.  Będą to:  koncerty, zabawy z dj-em  połączone z nauką tańca, aktywności sportowe, konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich i zabawy dla najmłodszych uczestników pikniku – m.in. zabawy z animatorami i dmuchańce.  Będzie też możliwość wykonania podstawowych badań i zasięgnięcia porad zdrowotnych, czy otrzymania nieodpłatnie sadzonek drzew.

 Wydarzeniu przyświeca idea przybliżenia społeczeństwu szerokiej gamy aktywności prowadzonych przez organizacje pozarządowe z powiatu wieluńskiego. A jest się czym chwalić. To także kolejna okazja integracji, wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów pomiędzy NGO-sami. Zarazem piknik będzie dla wszystkich chętnych świetnym sposobem na spędzenie wrześniowego sobotniego popołudnia. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które upłynie w atmosferze pełnej pozytywnej energii

– zapowiada Zbigniew Rybczyński, przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu.

Aktualnie trwa nabór organizacji pozarządowych, jak również grup nieformalnych, które wezmą udział w Wieluńskim Festiwalu Aktywności Społecznej. Jak się zgłosić?  Należy wypełnić formularz udostępniony przez organizatorów i przesłać do 10 września na adres ngo.wielun@gmail.com. Link do formularza: https://bit.ly/piknik_NGO_formularz

Uczestnictwo jest nieodpłatne. Organizacje pozarządowe mogą wziąć udział w wydarzeniu poprzez:

–  wystawienie indywidualnego stoiska

– przygotowanie atrakcji dla zwiedzających, nawiązujących do charakteru działalności organizacji (animacje, warsztaty, aktywności ruchowe itp.).

Organizowany po raz pierwszy Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej został dofinansowany w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem, realizowanego przez Centrum Opus w Łodzi, ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej

termin pikniku: 23 września 2023 r., godz. 14.00 – 19.00

miejsce: tereny otwarte Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu (ul. Wojska Polskiego 32)

zgłoszenia: do 10 września: https://bit.ly/piknik_NGO_formularz

organizator: Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu