Holy Festival w parku im. Żwirki i Wigury w Wieluniu

W niedzielę 14 lipca od godz. 14:00 do 20.00, w parku im. Żwirki i Wigury w Wieluniu, na dobre rozgościł się festiwal kolorów Holi.

Pod główną siedzibę Wieluńskiego Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście tłumnie ściągnęli mieszkańcy Wielunia aby wziąć udział w tym tryskającym śmiechem, radosnym wydarzeniu. Po kolorowe proszki Holi, dostępne w dziewięciu kolorach, ustawiła się bardzo długa kolejka. Imprezę prowadził DJ, który co pół godziny zapraszał na wspólny wyrzut proszków.

Wszyscy mieli świetną zabawę w chwili kiedy kolorowe proszki leciały w górę i zaczynały tworzyć wielką, barwną chmurę a podczas opadania wszystkich bez wyjątku malowały na kolor tęczy. Radość była pełna gdy umalowani mogli sobie zrobić selfie.

Proszki, jak zapewniał organizator, wyprodukowane są z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych a przez to są są w pełni naturalne i w pełni zmywalne wodą. Proszki są też nietoksyczne i przyjazne dla skóry oraz łatwo wypłukiwane z odzieży.

Pierwowzorem festiwalu kolorów jest hinduskie święto radości Holi obchodzone przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, gdzie mieszkają duże grupy Hindusów. Święto to jest uroczystym wydarzeniem i służy wzajemnym wybaczaniu sobie błędów z przeszłości i zapominaniu wyrządzonych krzywd.

Hinduskie święto radości Holi rozpoczyna się zawsze tańcami i śpiewem przy ognisku a na drugi dzień rano odbywa się karnawał kolorów gdzie uczestnicy wzajemnie obrzucają się kolorowym proszkiem i wylewają na siebie kolorowe farby z wodą.

Wieluński festiwal  trwał do godz. 20:00 i zakończył tegoroczną City Plażę.

Źródło: Ewa Misiak – Redakcja Kocham Wieluń