Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku i „Mikrogranty w Łódzkiem”

Biblioteka Publiczna w Mokrsku pozyskała środki z Wojewódzkiego Programu „Mikrogranty w Łódzkiem” na realizację projektów opracowanych i realizowanych przez dwie grupy nieformalne: „Zaczytani” – Projekt „Poczytalnia” i „ Aktywni 30” – Projekt „Trzymaj formę”.

Projekt „Poczytalnia” skierowany jest do najmłodszych mieszkańców gminy Mokrsko. Dzieci w wieku 3-9 lat zamienią poczytalnie w baśniowy świat, w którym będą czuć się przyjemnie i swobodnie. Projekt ten powstanie przy pomocy grupy nieformalnej „Zaczytani”, podczas warsztatów „Jestem Bob Budowniczy”. Młodzi ochotnicy własnoręcznie zbudują i udekorują chatkę Baby Jagi – czyli domek dla książek. Podczas spotkań zostanie stworzona przestrzeń zachęcająca dzieci do częstszego odwiedzania biblioteki i spędzania czasu wśród książek. Projekt ma na celu zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci z gminy Mokrsko. Zachęcamy do udziału w warsztatach i obserwowanie efektów, jakie będzie przynosić ich realizacja.

Grupa nieformalna „Aktywni 30+”, od października rozpocznie realizację projektu „Trzymaj formę!”. Będzie to cykl różnorodnych zajęć zwiększających aktywność fizyczną 15-osobowej grupy kobiet 30 +. Zaplanowano dwa kierunki działań: promujące ruch oraz zdrowe żywienie. W ramach pierwszego panelu odbywać się będą kursy nauki tańca, zumby i jazdy konnej. Podczas drugiego panelu każdy z uczestników skorzysta z konsultacji z dietetykiem oraz weźmie udział w warsztatach kulinarnych. Na podsumowanie działań zaplanowano Andrzejkowy Maraton Zumby, na który już dziś serdecznie zapraszamy!!!

Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku