„Fota w ramkę”

11 sierpnia 2016 r., w ramach realizowanego przez Szynkielowskie Stowarzyszenie Razem projektu „Historia i tradycja na starej fotografii”, odbyły się inspirujące warsztaty artystyczne pn. „Fota w ramkę”, które poprowadziła Małgorzata Kaźmierczak.

Logo projektu

Logo projektu

Ramki widać coraz bardziej

Ramki widać coraz bardziej

Swoboda, kreatywność i nieskrępowana ekspresja artystyczna, jaka towarzyszyła uczestnikom przez całe ponad dwugodzinne spotkanie przyczyniła się do powstania ozdobnych ramek na zdjęcia. Do tworzenia prac wykorzystane zostały przeróżne materiały: papier ozdobny o różnej fakturze i kolorze, gąbki i pianki, włóczka, tektura, makarony, farby, kredki… Dzieci, młodzież i dorośli z zaangażowaniem tworzyli swoje artystyczne „cuda”. Powstały ramki owalne i prostokątne, ale też w kształcie serc, misiów, zajączka, żółwika, a nawet pociągu i boiska sportowego!

To co stworzyliśmy

To co stworzyliśmy

Tworzymy ramki do fotografii

Tworzymy ramki do fotografii

Twórcza atmosfera warsztatów spowodowała, że w prace z oddaniem zaangażowały się również niezwykle pomysłowe mamy, towarzyszące swoim dzieciom. Prawie jak na Dzikim Zachodzie operowały pistoletami … do kleju na gorąco. Zajęcia stały się dla nich, jak i dla pozostałych uczestników nie tylko dobrą zabawą i możliwością wypowiedzenia się poprzez sztukę plastyczną, ale i okazją do odetchnięcia od codzienności, nabrania dystansu czy wyciszenia się. A efektem współpracy międzypokoleniowej są przepiękne ramki na zdjęcia.

Uczestnicy warsztatów

Uczestnicy warsztatów

Świat wartości estetycznych i twórczość artystyczna jest jedną z ważniejszych form działalności człowieka w każdym wieku, od dziecka do seniora. Dzięki zajęciom plastycznym i manualnym nie tylko pobudza i wyraża on swoje myśli i emocje, ale również zaspakaja potrzebę ekspresji, a współpracując w grupie, rozwija umiejętności społeczne. Zajęcia nie wymagały od uczestników szczególnych uzdolnień plastycznych, ale kilka talentów podczas ich realizacji zostało odkrytych.

Materiały i narzędzia użyte podczas warsztatów artystycznych sfinansowane zostały z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Grant na lepszy start” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.