Finisaż wystawy Marii Antonowskiej

Od 25 czerwca do 27 sierpnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu można było oglądać prace malarskie Marii Antonowskiej, artystki urodzonej w Wieluniu w 1998 roku.

Młoda artystka jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu,  obecnie studentką na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie na  Wydziale Sztuki w Katedrze Malarstwa.

Od dzieciństwa interesowała ją fotografia oraz muzyka, obecnie także grafika komputerowa oraz sztuka nowych mediów.

Studia, mówiła podczas finisażu, pomagają mi doceniać otaczający mnie świat oraz szerzej i dogłębniej pojmować sztukę a także doskonalić się w nowych technikach artystycznych tj. malarstwie, grafice warsztatowej czy social mediach.

Kontynuując, powiedziała: marzę by w mojej twórczości inspiracją zawsze była wiara, by każde dzieło, które wyjdzie spod mojego pędzla zostawiało ślad w życiu odbiorcy i wskazywało na Tego, który nadaje wszystkiemu sens.

Przybyłych na finisaż urzekła niezwykłość obrazów przedstawiających martwe natury i abstrakcje. Urzekła ich kolorystyka oraz  kontrasty czerwieni i czerni, żółci i czerni, żółci i czerwieni.  Każdy z obrazów zmuszał do zatrzymania się, każdy  mógł być różnie odczytany, każdemu można było nadać swoją nazwę …