Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego 2020 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej rozpoczął VI Muzealny Rajd Rowerowy

Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego to europejska akcja (od 28 lat przeżywana także w Polsce) promująca kulturę w szerokim znaczeniu tego słowa, akcja poszukująca korzeni – punktów wspólnych, łączących wszystkich Europejczyków. W polskiej edycji Europejskich Dni dziedzictwa bierze udział wiele instytucji, stowarzyszeń i osób prywatnych. Instytucją, która czynnie wpisuje się w Europejskie Dni Dziedzictwa jest Muzeum Ziemi Wieluńskiej i jego Oddział Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

Obchody tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Ziemi Wieluńskiej rozpoczęło VI Muzealnym Rajdem Rowerowym, w którym wzięło udział ponad 40 osób.  Rajd pod hasłem „Wszystkie drogi prowadzą do Ożarowa” odbył się 12 września. Początek rajdu to spotkanie uczestników przed budynkiem Muzeum Ziemi Wieluńskiej, potem trasa 16 km szlakiem kolejki wąskotorowej i meta rajdu w parku przy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, wcześniej  postój w stajni koni „Emirat”.

Tuż przed startem uczestnicy rajdu uczcili minutą ciszy zmarłego w nocy Pawła Packiego – Prezesa Oddziału PTTK w Wieluniu i nauczyciela geografii w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Uczestnicy rajdu mieli ostatnią  okazję by zobaczyć dwór przed gruntownym remontem, który rozpocznie się niebawem, bo już jesienią tego roku i potrwa do wiosny 2022.

Droga powrotna do Wielunia wiodła przez Brzeziny, Krzyworzekę, Turów …